top of page
  • Writer's picturekaroliina lund

Seurapaitapäivä 29.9.

Unity Cheer on mukana Suomen Olympiakomitean seurasydän- kampanjassa. Kampanjan tarkoituksena on innoistaa seurassa toimivia ihmisiä levittämään seurassa vallitsevia yhteisöllisyyden arvoja.

Liikunnan ja urheilun valtavan suuri merkitys on noussut esille tänä vuonna, kun koronapandemia pysäytti harrastus- ja urheiluseuratoiminnan. Nyt kun ihmiset pääsevät takaisin harrastusten pariin, on urheiluseuroilla ainutlaatuinen mahdollisuus yhdistää ihmiset ja saada meidät voimaan paremmin.

Yksi kampanjan kohokohdista on tiistaina 29.9. vietettävä seurapaitapäivä, jolloin kaikkia kannustetaan pukemaan kouluun, töihin ja omiin menoihin seuran paita, verkkarit tai muuten vaan sonnustautumaan seuran väreihin. Jaetaan kuvia sosiaalisessa mediassa tunnisteella #seurapaitapäivä #seurasydän #unitycheer


37 views

Comments


bottom of page