• karoliina lund

Seurapaitapäivä 29.9.

Unity Cheer on mukana Suomen Olympiakomitean seurasydän- kampanjassa. Kampanjan tarkoituksena on innoistaa seurassa toimivia ihmisiä levittämään seurassa vallitsevia yhteisöllisyyden arvoja.

Liikunnan ja urheilun valtavan suuri merkitys on noussut esille tänä vuonna, kun koronapandemia pysäytti harrastus- ja urheiluseuratoiminnan. Nyt kun ihmiset pääsevät takaisin harrastusten pariin, on urheiluseuroilla ainutlaatuinen mahdollisuus yhdistää ihmiset ja saada meidät voimaan paremmin.

Yksi kampanjan kohokohdista on tiistaina 29.9. vietettävä seurapaitapäivä, jolloin kaikkia kannustetaan pukemaan kouluun, töihin ja omiin menoihin seuran paita, verkkarit tai muuten vaan sonnustautumaan seuran väreihin. Jaetaan kuvia sosiaalisessa mediassa tunnisteella #seurapaitapäivä #seurasydän #unitycheer


25 views

YHTEYSTIEDOT

 

Osoite: Apilakatu 2, 20740 Turku

Puhelin:  040 4866 497 (klo 16:30-21:00)

Tiedustelutinfo.unitycheer@gmail.com

Instagram: unitycheer.fi

Facebook: unitycheer.fi

www.unitycheer.fi

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

© 2018 Unity Cheer ry, sivut luonut Zuzana Kyppö